Bönedag för Borlänge, torsdagen 29 juli

Välkommen till bön i Missionskyrkan, och aktiviteter och möten med människor i Liljekvistska parken!

PROGRAM
Kl 12 Bön för Borlänge, i Missionskyrkan
Kl 12.30 Lite lunchmusik i kyrksalen och fortsatt bön för stan i lilla andaktsrummet
Kl 13-15 Olika aktiviteter i Liljekvistska parken:

Bokbord, Frälsningsarméns kaffe- och våffelbil, ansiktsmålning för barnen, musikuppträdanden från scenen.

KOM OCH VAR MED!
Var med som medarbetare, förebedjare, eller bara kom och var med som publik och våffelätare! Du behövs och din närvaro gör att andra kan våga sig fram. Mer information kommer ut på sociala medier. Du kan också läsa om bönesatsningen “100 städer” som denna satsning är en del av på www.100stader.nu

Under 100dagar ber vi för de 100 största orterna i Sverige, den 29 juli är det Borlänges tur. Gud älskar vår stad och vi får vara med och dela en del av hans hjärta, smärta och drömmar för alla de människor som bor här.

Om du har frågor eller idéer och vill anmäla dig som medarbetare, kontakta Lotta Stevens,
073-038 64 11, lotta.stevens@korskyrkan.be